Rekolekcje
i warsztaty

Wyszukaj:

W

Rekolekcje

Warsztaty

R

Rekolekcje indywidualne

Jeśli potrzebujesz czasu na modlitwę i przemyślenia, chcesz pobyć sama w atmosferze ciszy, żeby pogłębić swoją relację z Bogiem, zapraszamy Cię na rekolekcje indywidualne.

Jest to szczególny czas, który możesz zaplanować zgodnie ze swoimi potrzebami. Masz różne możliwości: możesz wybrać tematykę rekolekcji, czas na modlitwę, formę modlitwy, czas na odpoczynek. 

 

Możesz skorzystać z sakramentu pojednania lub z rozmowy rekolekcyjnej z siostrą. Jak to wygląda w praktyce? 

Gdy już zaplanujesz czas na rekolekcje, skontaktuj się z nami, aby uzgodnić termin pobytu w Domu Rekolekcyjo-Formacyjnym oraz

tematykę, którą jesteś zainteresowana (np. pogłębienie modlitwy, rozeznawanie Woli Bożej, modlitwa Słowem Bożym, lęk, …). Zastanów się, co jest Ci teraz najbardziej potrzebne i jak chciałabyś przeżyć czas rekolekcji.  

Gdy przyjedziesz, ustal swój plan z siostrą, która może Ci towarzyszyć, służyć rozmową, czy inną pomocą.  

Możesz skorzystać z gotowej propozycji planu, którą podajemy poniżej.

Przykładowy plan rekolekcji indywidualnych

Piątkowe popołudnie / wieczór

* Zakwaterowanie, kolacja, rozmowa z siostrą, która będzie Ci towarzyszyć - ustalenie planu, treści rekolekcji, omówienie spraw organizacyjnych (posiłki, możliwość spowiedzi, udziału w liturgii z siostrami, według Twoich pragnień)

* Modlitwa indywidualna na rozpoczęcie rekolekcji

* Spoczynek lub konferencja wprowadzająca w rekolekcje (nagranie bądź kilka słów wprowadzenia od siostry) – w zależności od pory. Warto poświęcić piątkowy wieczór na odpoczynek by owocnie przeżyć kolejny dzień

Sobota

7:30 Eucharystia z siostrami w Sanktuarium Pani Jazłowieckiej
8:15 Śniadanie
9:15 Konferencja wprowadzająca w rekolekcje (jeśli nie było jej w piątek) lub I konferencja. Konferencja jest terminem umownym oznaczającym czas, w którym pochylasz się nad treściami rekolekcyjnymi słuchając nagrania bądź czytając tekst, fragment książki. Jeśli przyjechałaś późnym wieczorem w piątek i nie miałaś możliwość dłuższej modlitwy wieczornej, warto zacząć sobotni dzień od takiej modlitwy, w której zadasz sobie kilka ważnych pytań, poprosisz Pana o światło i pomoc w czasie rekolekcji.
Czas na modlitwę indywidualną
Przerwa na kawę
II konferencja
Spacer po parku
13:30 obiad, odpoczynek
15:00 – III konferencja
Czas na modlitwę indywidualną/przygotowanie do spowiedzi
Jeśli chcesz, możesz wziąć udział w (wybranych) nabożeństwach wieczornych z siostrami w Sanktuarium. Dokładny plan podany jest w zakładce O Domu. Tu podajany jest plan ogólny.
Ok. 17:00 – możliwość spowiedzi (należy wcześniej zgłosić siostrze towarzyszącej, która umówi Cię z Księdzem)
17:30 różaniec
18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu
18:30 Nieszpory
19:00 Kolacja
Spacer/ możliwość rozmowy z siostrą
Indywidualna modlitwa wieczorna
Spoczynek

Niedziela

8:00 Eucharystia z siostrami i wiernymi świeckimi (zwykle przychodzi do nas na niedzielną Mszę św. kilkanaście osób z zewnątrz)
9:00 śniadanie
10:00 IV konferencja
11:00 Modlitwa indywidualna
Możliwość rozmowy z siostrą, jeśli nie było to możliwe w sobote
13:00 obiad i pożegnanie

"Rekolekcje - to czas samotności z Bogiem, przeznaczony na zbadanie woli Jego względem nas, na zbadanie siebie w stosunku do Niego…" - Bł. Marcelina Darowska

R