Warsztaty
Sióstr Niepokalanek

Wyszukaj:

W

Warsztaty

Adres

Dom Pielgrzyma Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie ul. Ojca Maksymiliana Kolbego 5, 96-515 Teresin

Data rozpoczęcia

Data rozpoczęcia rekolekcji
20 kwiecień 2024

Data zakończenia

Data zakończenia rekolekcji
21 kwiecień 2024

Godziny

Godzina rozpoczęcia i zakończenia rekolekcji
sobota 09.30 - 19.30, niedziela 09.30 - 13.30

Miesiąc

Miesiąc w którym odbywają się rekolekcje
Kwiecień

Rok

Rok w którym odbywają się rekolekcje
2024

Koszt

300.00

Prowadzący

Osoby odpowiedzialne za prowadzenie rekolekcji
s. Deodata (Beata Stasiak) COACH, trener warsztatu umiejętności psychospołecznych

Zapisy

Telefon i mail pod którym można zgłaszać się na rekolekcje
ZGŁOSZENIA: do 15 kwietnia 2024 r. na adres: droga.wzrastania@gmail.com

Opis warsztatów

Myśląc o DOJRZAŁOŚCI możemy swój rozważać rozwój w sferze: biologicznej, intelektualnej, emocjonalnej, społecznej czy duchowej. Na uwagę zasługują słowa papieża Franciszka podkreślające WYJĄTKOWOŚĆ każdego z nas:
„Przypominam ci jednak także, iż nie będziesz świętym i spełnionym, kopiując innych. Nawet naśladowanie świętych nie oznacza kopiowania ich sposobu bycia i przeżywania świętości: (…) MUSISZ ODKRYĆ, KIM JESTEŚ i ROZWINĄĆ SWÓJ WŁASNY SPOSÓB BYCIA ŚWIĘTYM, niezależnie od tego, co mówią i myślą inni. STAWAĆ SIĘ ŚWIĘTYM TO STAWAĆ SIĘ PEŁNIEJ SOBĄ, BYĆ TYM, CO BÓG ZECHCIAŁ WYMARZYĆ I STWORZYĆ, a nie kserokopią. Twoje życie powinno być proroczym bodźcem, który byłby natchnieniem dla innych, pozostawiającym ślad w tym świecie, ten wyjątkowy znak, który tylko ty możesz zostawić. Natomiast, jeśli będziesz kopiował, pozbawisz tej ziemi, a także nieba, tego, czego nikt oprócz ciebie nie może zaofiarować." (POSYNODALNA ADHORTACJA APOSTOLSKA CHRISTUS VIVIT 162 - do młodych i całego ludu Bożego).

Człowiek dojrzewa i wzrasta przez całe swoje życie... Zmierzamy ku pełni na wzór Chrystusa… Jednocześnie żyjemy z głodnym, nienasyconym sercem i oczekujemy od drugiego człowieka, że nas bezwarunkowo przyjmie, pokocha a druga osoba, którą spotykam, tego samego oczekuje od mnie... To się jednak nie zadziewa… Dojrzałość polega na tym, że widzę siebie realnie i mam zgodę na to, że niektóre przestrzenie są we mnie talentem, potencjałem, a niektóre rzeczy robię inaczej niż inni, nie gorzej… W dojrzałości chodzi o taki sposób bycia z ludźmi, w którym nie porównuję, NIE OCENIAM, nie mam lepiej albo gorzej tylko INACZEJ…

DOJRZAŁOŚĆ polega na tym, że ja potrafię przyjąć SAMĄ SIEBIE dzisiaj, mam AKCEPTACJĘ dla SIEBIE DZISIAJ.
Dziś jestem wystarczająco dobra, jutro być może będę chciała coś zmienić… Jeśli nie przyjmę SIEBIE z AKCEPTACJĄ dziś, trudno mi przyjąć drugiego z jego dziś i jego INNOŚCIĄ…

Św. Tomasz z Akwinu pisze: „Łaska buduje na naturze”, tzn. nie sprzeciwia się naszej naturze i posiadanym zdolnościom, ale im sprzyja. A zatem na DRODZE ku DOJRZAŁOŚCI wciąż mamy nowe pole do pracy… Jeśli chcesz wspólnie, w kobiecym gronie, popracować nad tym, by uczynić kolejny krok ku dojrzałości – zapraszam Cię serdecznie na warsztaty: „BĄDŹ SOBĄ WSPANIAŁĄ OSOBĄ”

TERMIN: 20 - 21 kwietnia 2024 r.
sobota 09.30 - 19.30, niedziela 09.30 - 13.30

MIEJSCE: 
Dom Pielgrzyma Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie

ul. Ojca Maksymiliana Kolbego 5, 96-515 Teresin


UWAGA: Po przyjęciu zgłoszenia na warsztaty proszę indywidualnie, wg swoich potrzeb, rezerwować nocleg i posiłki w Niepokalanowie. (pod numerem telefonu 572308967, dodając: że "przyjeżdżam na warsztaty")